Dziecko a zabieg zęba

Stomatolog – dowiedz się wszystkiego o leczeniu zębów.

Wizyta u dentysty to nie jest najbardziej oczekiwany moment w życiu każdego z nas. Czasami, nie ma innego wyjścia, gdy konieczne jest pozbycie się różnorakich problemów. Czasami pacjenci odkładają wizytę w nieskończoność, co może powodować wzrost dolegliwości, a także, w przypadku wystąpienia problemu np. w święta – kłopot z szybkim udzieleniem pomocy.

Lekarz dentysta

Lekarz dentysta regularnie bierze udział w licznych szkoleniach. Kompleksowe leczenie wymaga najnowszej wiedzy medycznej. Najwłaściwsze działania wymagają szukania różnych wariantów, aby efekt końcowy leczenia w pełni zadowalał zarówno lekarza jak i pacjenta.

Stomatolog – dostępność

Obecnie stomatolog może świadczyć usługi w zakresie: profilaktyki, stomatologii zachowawczej, estetycznej i dziecięcej, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, protetyki i diagnostyki obrazowej, która jest niezbędna w planowaniu i kontroli właściwego leczenia.

Opryszczka a dentysta

Opryszczka a dentysta – to jest problem. Jest to wirus, którego nosicielem jest część Polaków. W przypadku interwencji stomatologa, ta wrażliwa zmiana może zostać przerwana, a okoliczne błony śluzowe zainfekowane powodując np. że regeneracja wydłuży się. Dodatkowo ten wirus jest bardzo agresywny i zaraźliwy przy bliskim towarzystwie. Z tego powodu istnieje ryzyko “przekazania” go lekarzowi czy asystentom.

Innymi przeciwwskazaniami co do wizyty u stomatologa są:

 • menstruacja – zabiegi stomatologiczne są w pełni bezpieczne, ale należy zmniejszać ryzyko powikłań, a w takim wypadku jest to możliwe. Tym bardziej powinno się znaleźć inny termin, jeśli problem z zębami nie jest poważny,
 • przeziębienie/grypa – nie warto narażać innych osób na zarażenie. Oprócz tego, w takim okresie system odpornościowy jest osłabiony, co może powodować powikłania czy wolniejszą regenerację,
 • ciąża/karmienie dziecka – niektóre zabiegi w tym okresie lepiej przełożyć na inny termin. Choćby wybielanie zębów – konsekwencje dla płodu nie są jeszcze dobrze znane, preparaty stosowane w takim celu, mogą powodować nadwrażliwość dziąseł, które i tak już z powodu eksplozji hormonów są skłonne do infekcji i krwawień.

Znieczulenie u dentysty

Znieczulenie u dentysty – postęp w anestezjologii sprawił że bólu można uniknąć niemal w 100% zabiegów. Podawanie znieczulenia trwa chwilę i jeśli ból jest odczuwalny, to jest on najczęściej minimalny. Znieczulenie trwa około 1-2 godziny, po czym ustępuje.

Strach przed dentystą

Strach przed dentystą odczuwa pewna grupa pacjentów. W większości przypadków, jedynym momentem odczuwania bólu jest chwila podawania znieczulenia. Dzięki temu stomatolog może bezboleśnie i sprawnie pomóc w aktualnej dolegliwości.

Stomatolog dziecięcy – przygotowanie pociechy do wizyty

Uspokojenie dziecka przed wizytą i zapewnienie, że ból jeśli będzie, to tylko przez moment znieczulenia – to jest dobry pomysł. Stomatolog dziecięcy z pewnością będzie chciał w sposób delikatny i szybki rozwiązać problem taki jak ubytki w zębach dzieci.

Dentysta dla dzieci

Dentysta dla dzieci powinien być miły i wczuć się w rolę dziecka. Psychologiczne podejście pomoże w tej sytuacji. Każdy stomatolog jest do tego przygotowany. Szczególnie, jeśli jest to kolejna wizyta, jest duża szansa, że dziecko dzielnie podda się zabiegowi.

Kazia13a Autor

Komentarze

  starfire

  (13 grudnia 0201 - 15:08)

  Ja sie nie boje dentysty, ale tez wole go nie odwiedzac za często 😀

  pani_mama

  (2 listopada 2018 - 17:18)

  Jak ma sie grype to nie powinno sie nigdzie wychodzic, obojetnie czy do sklepu czy do stomatologa 😀

  Lulu

  (5 listopada 2018 - 11:09)

  A myslicie, że obiecanie dziecku nagrody jak bedzie dzielne to dobra czy zla metoda na przygotowanie go na wizyte u stomatologa?

  olek

  (19 listopada 2018 - 21:37)

  Dla mnie znieczulenie to podstawa. Wiem, że dentyści nie zalecają uzywac go zawsze, ale nie chcialbym nagle trafic na zabieg bez niego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *