Dziecko a zabieg zęba

Stomatolog – dowiedz się wszystkiego o leczeniu zębów.

Wizyta u dentysty to nie jest najbardziej oczekiwany moment w życiu każdego z nas. Czasami, nie ma innego wyjścia, gdy konieczne jest pozbycie się różnorakich problemów. Czasami pacjenci odkładają wizytę w nieskończoność, co może powodować wzrost dolegliwości, a także, w przypadku wystąpienia problemu np. w święta – kłopot z szybkim udzieleniem pomocy.

Lekarz dentysta

Lekarz dentysta regularnie bierze udział w licznych szkoleniach. Kompleksowe leczenie wymaga najnowszej wiedzy medycznej. Najwłaściwsze działania wymagają szukania różnych wariantów, aby efekt końcowy leczenia w pełni zadowalał zarówno lekarza jak i pacjenta.

Stomatolog – dostępność

Obecnie stomatolog może świadczyć usługi w zakresie: profilaktyki, stomatologii zachowawczej, estetycznej i dziecięcej, chirurgii stomatologicznej, ortodoncji, protetyki i diagnostyki obrazowej, która jest niezbędna w planowaniu i kontroli właściwego leczenia.

Opryszczka a dentysta

Opryszczka a dentysta – to jest problem. Jest to wirus, którego nosicielem jest część Polaków. W przypadku interwencji stomatologa, ta wrażliwa zmiana może zostać przerwana, a okoliczne błony śluzowe zainfekowane powodując np. że regeneracja wydłuży się. Dodatkowo ten wirus jest bardzo agresywny i zaraźliwy przy bliskim towarzystwie. Z tego powodu istnieje ryzyko “przekazania” go lekarzowi czy asystentom.

Innymi przeciwwskazaniami co do wizyty u stomatologa są:

 • menstruacja – zabiegi stomatologiczne są w pełni bezpieczne, ale należy zmniejszać ryzyko powikłań, a w takim wypadku jest to możliwe. Tym bardziej powinno się znaleźć inny termin, jeśli problem z zębami nie jest poważny,
 • przeziębienie/grypa – nie warto narażać innych osób na zarażenie. Oprócz tego, w takim okresie system odpornościowy jest osłabiony, co może powodować powikłania czy wolniejszą regenerację,
 • ciąża/karmienie dziecka – niektóre zabiegi w tym okresie lepiej przełożyć na inny termin. Choćby wybielanie zębów – konsekwencje dla płodu nie są jeszcze dobrze znane, preparaty stosowane w takim celu, mogą powodować nadwrażliwość dziąseł, które i tak już z powodu eksplozji hormonów są skłonne do infekcji i krwawień.

Znieczulenie u dentysty

Znieczulenie u dentysty – postęp w anestezjologii sprawił że bólu można uniknąć niemal w 100% zabiegów. Podawanie znieczulenia trwa chwilę i jeśli ból jest odczuwalny, to jest on najczęściej minimalny. Znieczulenie trwa około 1-2 godziny, po czym ustępuje.

Strach przed dentystą

Strach przed dentystą odczuwa pewna grupa pacjentów. W większości przypadków, jedynym momentem odczuwania bólu jest chwila podawania znieczulenia. Dzięki temu stomatolog może bezboleśnie i sprawnie pomóc w aktualnej dolegliwości.

Stomatolog dziecięcy – przygotowanie pociechy do wizyty

Uspokojenie dziecka przed wizytą i zapewnienie, że ból jeśli będzie, to tylko przez moment znieczulenia – to jest dobry pomysł. Stomatolog dziecięcy z pewnością będzie chciał w sposób delikatny i szybki rozwiązać problem taki jak ubytki w zębach dzieci.

Dentysta dla dzieci

Dentysta dla dzieci powinien być miły i wczuć się w rolę dziecka. Psychologiczne podejście pomoże w tej sytuacji. Każdy stomatolog jest do tego przygotowany. Szczególnie, jeśli jest to kolejna wizyta, jest duża szansa, że dziecko dzielnie podda się zabiegowi.

Kazia13a Autor

Komentarze

  starfire

  (13 grudnia 0201 - 15:08)

  Ja sie nie boje dentysty, ale tez wole go nie odwiedzac za często 😀

  pani_mama

  (2 listopada 2018 - 17:18)

  Jak ma sie grype to nie powinno sie nigdzie wychodzic, obojetnie czy do sklepu czy do stomatologa 😀

  Lulu

  (5 listopada 2018 - 11:09)

  A myslicie, że obiecanie dziecku nagrody jak bedzie dzielne to dobra czy zla metoda na przygotowanie go na wizyte u stomatologa?

  olek

  (19 listopada 2018 - 21:37)

  Dla mnie znieczulenie to podstawa. Wiem, że dentyści nie zalecają uzywac go zawsze, ale nie chcialbym nagle trafic na zabieg bez niego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *