sposoby ujędrniania biustu

Sposoby ujędrniania biustu

Nie od dziś wiadomo, że zadbany biust, nawet całkowicie osłonięty warstwami materiału, jest ozdobą kobiecej sylwetki. Warto zatem zadbać, aby wiek i grawitacja nie zdołały zaszkodzić tej delikatnej partii ciała. Diety, szybka utrata wagi i efekt jojo, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, źle dobrany biustonosz czy nawet sport wiążący się z dużą ilością drgań i przeciążeń, mogą niekorzystnie wpływać na piersi. Co zrobić, aby na długo zachowały młodzieńczy wygląd i kształt?

To, co na ujędrnienie biustu pomaga najlepiej, to hartowanie skóry naprzemiennym ciepłym i zimnym prysznicem. Pomimo jednak, że jest to metoda bardzo skuteczna, w rzeczywistości nie ma zbyt wielu zwolenniczek. Nic zresztą dziwnego, ponieważ wymaga regularnego stosowania, każdorazowo zajmuje kilka minut, a zimna woda nie każdemu musi sprawić przyjemność.

Zobacz też: Jaki krem po 50 roku życia?

Pomocne w ujędrnianiu skóry mogą być również masaże, które jednak powinny być wykonywane w prawidłowy sposób, aby efekt nie był odwrotny do zamierzonego. Przede wszystkim należy pamiętać, że ruchy muszą być delikatne, bez nadmiernego szarpania biustu w każdą stronę. Należy skupić się na skórze w górnej części dekoltu, ponieważ to właśnie ona po odpowiednim ujędrnieniu podniesie cały biust do góry. Ruchy masujące powinny przebiegać głównie od dołu do góry i od zewnątrz do środka, czyli w kierunkach, w których prawidłowo ujędrniany biust powinien się podnosić.

Masaż można wykonywać pod prysznicem używając żelu myjącego, oliwką po kąpieli lub wzmocnić go poprzez działanie specjalistycznych preparatów, takich jak na przykład krem ujędrniający do biustu Frashe, który poza umożliwieniem dłoniom odpowiedniego ślizgania się po skórze, stymuluje przepływ krwi, co również ma wpływ na efekt ujędrnienia i podniesienia piersi, ponieważ substancje odżywcze niesione przez krew oraz wnikające bezpośrednio przez skórę wraz z kremem mogą łatwiej dotrzeć we wszystkie partie skóry. Przeczytaj również artykuł o zmarszczkach: http://kremy-na-zmarszczki.pl/co-zawieraja-dobre-kremy-na-zmarszczki/

Oczywiście pozostaje jeszcze ostateczność jaką jest zabieg chirurgiczny, zdecydowanie lepiej jednak sięgnąć najpierw po metody mniej inwazyjne, które w dodatku dadzą bardziej naturalny efekt o wiele mniejszym kosztem.

Autor

Komentarze

  Fela

  (25 kwietnia 2018 - 09:01)

  Masaże masażami, ale myślę, że najlepsze jest jednak połączenie: ćwiczenia + balsam 🙂

  Daria

  (28 czerwca 2018 - 17:14)

  Przede wszystkim ćwiczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *