Babka płesznik – jak należy go stosować?

Zastosowanie babki płesznik w najróżniejszych terapiach oczyszczających oraz regeneracyjnych sprawia, że kuracje te mogą odbywać się ze zdecydowanie wyższym bezpieczeństwem dla samego pacjenta. Kluczowe jest bowiem w stosowaniu leków na receptę, antybiotyków i innych silnych preparatów farmakologicznych, ich negatywne oddziaływanie na układ trawienny i wydalniczy. Nieżyt żołądka, osłabienie funkcji wątroby, wyjałowienie organizmu, obniżenie odporności, pogorszenie pracy jelit – to tylko niektóre z możliwych do zaobserwowania, skutków ubocznych długiej farmakoterapii.

Dlatego naturalne preparaty ziołowe czy mieszanki ekologiczne roślin zdobywają tak wielkie uznanie wśród pacjentów na całym świecie – nie tylko nie obciążają one tych organów i układów, ale wręcz wspierają ich codzienną pracę. Babka płesznik należy do tych gatunków ziół, które robią więcej, niż jedną dobrą rzecz, dla organizmu zarówno człowieka chorego, jak i w profilaktyce zdrowego człowieka.

Efekty prawidłowego stosowania

Preparaty ziołowe i mieszanki dostępne na rynku jak Hepa Vitale, należy przygotowywać zgodnie z pewnymi złotymi zasadami. Tylko wtedy zaobserwować można faktyczną poprawę zdrowia, gdy po ziołowe napary sięga się regularnie i przez dłuższy czas, dlatego na pytanie babka płesznik jak stosować istnieje tylko jedna odpowiedź – regularnie.
Dobroczynny wpływ substancji aktywnych, związków chemicznych i organicznych jak błonnik pokarmowy, zawartych w babce płesznik, można zaobserwować już po dwóch, trzech miesiącach trwałej terapii. Te pozytywne efekty i zmiany w pracy poszczególnych organów i układów, to przede wszystkim:

 • usprawnienie procesów wydalniczych – błonnik pokarmowy zapewnia lepsze formowanie stolca i ułatwia pracę perystaltyki jelitowej, natomiast picie dużej ilości naparów dziennie wspiera nerki i pęcherz w codziennej filtracji toksyn w organizmie,
 • zmniejszenie ryzyka pojawienia się choroby hemoroidalnej, czyli żylaków odbytu, nie tylko poprzez poprawę jakości stolca, ale także ułatwienie wypróżnień za sprawą regulacji metabolizmu jelit, wątroby, żołądka oraz zmniejszenie szans na pojawienie się zaparć,
 • zmniejszenie stężenia złego cholesterolu LDL we krwi i pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych wątroby, w tym namnażanie dobroczynnego cholesterolu HDL,
 • redukcja poziomu cukru we krwi i ograniczenie wchłanialności cukru do krwi na przyszłość,
 • zmniejszenie ryzyka wystąpienia stanów zapalnych, w tym wirusowego zapalenia wątroby,
 • ochrona przed wolnymi rodnikami i komórkami kancerogennymi, które przyczyniają się chociażby do wzrostu ryzyka zapadalności na raka jelita grubego.

Profilaktyka przede wszystkim

Dużo łatwiej i taniej, niż leczyć konkretne schorzenia jak cukrzyca, miażdżyca czy marskość wątroby, jest się przed tymi schorzeniami zabezpieczyć. Wiedząc babka płesznik jak stosować i regularnie sięgając po to znane od wieków zioło, można uchronić się przed wieloma niekorzystnymi konsekwencjami zaburzeń zdrowotnych i metabolicznych. Działając na poziomie komórkowym, aktywne substancje zawarte w babce płesznik są w stanie pomóc nawet w uporaniu się ze zmianami dermatologicznymi – nie brakuje dermatologów, którzy zalecają spożywanie mieszanek ziołowych zawierających m.in. babkę płesznik zarówno na objawy łuszczycy jak i trądzik, zarówno pospolity jak i różowaty.

Składniki antyoksydacyjne, czyli zwalczające utlenianie się komórek w organizmie, powstrzymują także namnażanie wolnych rodników, a przez to spowalniają starzenie organizmu i uniemożliwiają uszkadzanie takich organów jak wątroba czy mózg. Zalecenia co do częstotliwości i sposobu przyjmowania babki płesznik są następujące:

 • nie przekraczać dawki na poziomie 5 naparów dziennie – w idealnych warunkach, trzy średnio stężone napary z babki płesznik powinny wystarczyć,
 • zalewać wrzątkiem, a następnie odczekać od pięciu do dziesięciu minut i wypicie ciepłego wywaru,
 • w miarę możliwości, spożywać doustnie także pozostałość zioła na dnie po wypiciu naparu,
 • sięgać po mieszanki wspomagane innymi ziołami i składnikami naturalnymi,
 • efektów spodziewać się po okresie minimum miesiąca regularnego stosowania, idealne działanie osiągają jednak po czasie od 2 do nawet 3 miesięcy i utrzymują się na bardzo długo,
 • w przypadku sięgania po oleje i inne płynne ekstrakty z ziół, w tym babki płesznik, pamiętać trzeba o dostosowaniu ilości preparatu do jego wyższego stężenia.

Przeciwwskazania i grupy ryzyka

Jedynym przeciwwskazaniem w zastosowaniu babki płesznik, są takie choroby jak cukrzyca czy podwyższony cholesterol. Szczególnie u pacjentów, którzy pozostają w trakcie stałej farmakoterapii i przyjmują silne leki obniżające poziom cukru czy cholesterolu we krwi. Samodzielne i niekontrolowane, zbyt częste przyjmowanie naparów i ekstraktów ziołowych obniżających poziom cholesterolu czy cukru we krwi, może niestety zakończyć się w sposób nieprzewidywalny. Poza tą wąską grupką ryzyka, nawet dzieci czy kobiety w ciąży mogą w stu procentach wykorzystywać pozytywne walory zdrowotne tego silnego i znanego od wieków zioła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *