Oczyszczona skóra, czyli jak pozbyć się pryszczy?

czysta skóra twarzy bez pryszczy

Jak pozbyć się pryszczy? Takie pytanie codziennie krąży w myślach wielu osób w każdym wieku, nie tylko dojrzewających nastolatków. Rozmaite sposoby na pryszcze, które krążą w internecie są bardzo czasochłonne i pracochłonne a ich efekt zazwyczaj jest mizerny. Wpisanie w wyszukiwarkę jak szybko pozbyć się pryszcza jest błędem. Aby rozwiązać problem pryszczy, należy zrozumieć kilka fundamentalnych kwestii. Sprawdź, co przygotowaliśmy!

Gdzie powstają i co to oznacza, czyli jak pozbyć się pryszczy

Po pierwsze, czym są pryszcze – to zablokowane gruczoły łojowe w których rozwijają się bakterie i powodują stan zapalny. Zazwyczaj występują na cerze tłustej lub mieszanej, ale nie tylko. Warto zadbać o to, by:

  • twarz była oczyszczona z makijażu,
  • by pory zostały otwarte,
  • by ją odpowiednio nawilżać,
  • raz na jakiś czas złuszczać martwy naskórek np. peelingiem enzymatycznym.

Mapa pryszczy pokazuje, że najbardziej zagrożonym obszarem twarzy jest strefa T. Pryszcze na czole i pryszcze na brodzie są najbardziej widoczne, i choć ciężko się przed tym powstrzymać, to jednak wyciskanie pryszczy nie pomoże. Nawet gdy wydaje się że wyciśnięty pryszcz jest już przeszłością, to tak naprawdę pozbyliśmy się jego części a pod skórą została jego reszta.

Pryszcze podskórne po takim zabiegu nasilają się i niepotrzebnie roznosi to bakterie po całej twarzy, a stąd nietrudno o pryszcze na szyi czy pryszcze na plecach. Poza tym nieestetyczne ślady i strupy po wyciskaniu nie dodają urody, a dodatkowo może zostać wtedy trwały ślad na skórze, w postaci blizn. Pryszcze na głowie to nie tylko pryszcze na twarzy. Pojawić się może również pryszcz w uchu. Wizyta u dermatologa  nie jest konieczna jeżeli problem nie nasila się bardzo.

Jak pozbyć się pryszczy – codzienna pielęgnacja twarzy

oczyszczanie cery z pryszczamiJednakże sama codzienna higiena nie wystarczy do tego by przez cały czas być pod ochroną przed pryszczami. Wręcz przeciwnie – należy podjąć intensywne aktywne działanie do zwalczenia kłopotliwej dolegliwości naszej skóry. Co mogłoby więc rozwiązać ten kłopot? Odpowiedzią jest Sevolium – dostępne w aptekach bez recepty serum pielęgnujące cerę ze stanami zapalnymi, jakimi są pryszcze. Jest to niezwykle skuteczny sposób na pryszcze dzięki swojemu unikalnemu składowi. Naturalne składniki pozwalają na wymierne efekty w postaci odblokowania i oczyszczenia gruczołów, tak by łój nie gromadził się i nie powodował przyrostu bakterii. Sevolium to kosmetyk, który również reguluje sebum, dlatego warto zainteresować się oferowaną przez producenta maścią.

Wskazówki – czego unikać, by nie mieć pryszczy

Na pewno warto stosować zdrową dietę. Ponadto pić dużo wody i unikać słodyczy. Warto także stosować odpowiednie kosmetyki, dbające o dobrą kondycję cery. Należy zawsze czytać skład produktów nakładanych na twarz.

Nie powinno się opalać twarzy i wysuszać twarzy, ponieważ sucha cera produkuje więcej sebum. By pozbyć się pryszczy trzeba też stosować oddzielnych ręczników i innych akcesoriów, aby nie narażać siebie i innych na bakterie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *