Na co pomogą zioła babki płesznik?

Coraz więcej osób ostatnimi czasy skłania się ku naturalnym metodom leczenia. Wiele mówi się bowiem o uzależnieniu Polaków od leków syntetycznych oraz o tym, że prowadzimy niezdrowy tryb życia. Każdego dnia nasz organizm pochłania wiele toksyn, przez drogi oddechowe, skórę lub pożywienie, jakie zjadamy. W większości są to produkty pełne sztucznych konserwantów, chemicznych dodatków koloryzujących i nadających smaku. Poza tym, jemy nieregularnie i w pośpiechu.

U coraz większej ilości objawia się to chorobami cywilizacyjnymi, jak cukrzyca, nadciśnienie, czy otyłość. Zdarzają się również choroby autoimmunologiczne, jak toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów i zespół Haschimoto. Okazuje się jednak, że na część z naszych dolegliwości są nam w stanie pomóc naturalne środki ziołowe. Doskonałym przykładem może być zioło babka płesznik.

Na co działają zioła babka płesznik?

Udowodniono, że roślina ta ma wiele pozytywnych zastosowań:

  • Przede wszystkim, jest to wysokiej jakości błonnik pokarmowy. Nasiona nie są trawione przez nasz organizm i pęcznieją, aby oczyszczać jelita ze wszystkich resztek pokarmowych oraz toksyn pozostawionych na ich ściankach. Dzięki babce płesznik można pozbyć się zaparć i wyregulować swoje wypróżnienia, a jednocześnie pozbyć się problemów z toksynami.
  • Wspiera ona układ immunologiczny, ponieważ większość odporności czerpiemy z jelit. Dzięki niej, można nawet pozbyć się chorób autoimmunologicznych, oczywiście przy zachowaniu wszelkich innych zasad żywieniowych.
  • Wiele osób stosuje zioła babka płesznik na wątrobę. Ma ona działanie oczyszczające ten organ i wspierające jego regenerację. Można stosować babkę w kompleksie z innymi ziołami. Na przykład preparat Hepa Vitale zawiera oprócz babki również nasiona czarnuszki i ostropest plamisty.
  • Roślina wpływa na obniżenie poziomu złego cholesterolu, dzięki czemu wspiera również układ krążenia.
  • Można ją stosować na trądzik różowaty i łuszczycę. Często znajduje się w składzie ziołowych preparatów na takie problemy skórne.

Przede wszystkim, większość osób stosuje zioła babki płesznik w przypadku problemów z wypróżnieniami, przewlekłych zaparć oraz kamieni kałowych. Doskonale radzi sobie ona, jeżeli jest spożywana regularnie i w odpowiednich ilościach.

Dzięki niej, można bez środków przeczyszczających pozbyć się treści jelitowych dość szybko i skutecznie. Poza tym, ułatwia samą perystaltykę jelit i sprawia, że czujemy się lżej i zdrowo. Kiedy nasz układ wydalniczy nie jest obciążony, znikają bóle stawów, obrzęki pod oczami oraz bóle głowy. Wiele osób zauważa również u siebie znaczny spadek wagi, ponieważ babka płesznik doskonale zmniejsza obwód w pasie. Warto ją stosować u osób z takimi problemami, ale również profilaktycznie.

Czy zioło babka płesznik jest bezpieczne?

Okazuje się, że nie ma żadnych środków ubocznych stosowania tej rośliny w swojej diecie, jeżeli tylko jest przyjmowana zgodnie z zaleceniami lekarza lub zielarza. Wiele osób wykorzystuje ją w następujący sposób:

  • dodając do sałatek i kanapek,
  • jako dodatek do warzyw na ciepło i innych dań,
  • w jogurcie z muesli,
  • mieląc i zaparzając lub w mieszankach ziołowych, również do zaparzania.

Babkę płesznik bezpiecznie mogą stosować nawet kobiety w ciąży i matki karmiące, jak również dzieci. Warto stosować ją profilaktycznie u dzieci, które mają problemy z wypróżnieniami, aby wyrobić w nich właściwy nawyk codziennego oczyszczania organizmu.

Kobiety w ciąży bardzo często mają poważne problemy z wypróżnieniami i przewlekłymi zaparciami. Wynika to ze zmian hormonalnych zachodzących w ich ciele, jak również z nacisku płodu na jelita. Zioło babka płesznik doskonale radzi sobie z ich problemami i pozwala na normalne oczyszczanie się organizmu.

Oczywiście, jej stosowanie w takim przypadku zawsze warto zgłosić lekarzowi prowadzącemu ciążę, aby wiedział on o tym. Babkę płesznik można kupić w każdym sklepie ze zdrową żywnością lub zielarskim. Najlepiej kupować ją w formie nasion i samodzielnie mielić w domu, aby nie wietrzała ona i nie traciła swoich właściwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *