Jak stosować babkę płesznik?

Wiele mówi się obecnie o dobroczynnym działaniu ziół dla naszego organizmu. Coraz większa ilość lekarzy interesuje się medycyną naturalną i stosuje zioła w swoich terapiach, zamiast samych środków syntetycznych. Jednym z najczęściej wybieranych jest babka płesznik, która podbija świat. Okazuje się, że ma ona wszechstronne działanie i można ją stosować bez obaw, ponieważ odpowiednio stosowana nie powinna wywoływać żadnych skutków ubocznych. Mogą ją przyjmować również kobiety w ciąży, matki karmiące oraz dzieci.

Babka płesznik – stosowanie

Roślina ta pomaga na wiele różnych przypadłości. Przede wszystkim:

 • jest to błonnik pokarmowy, który w naturalny sposób wspiera proces perystaltyki jelit i pozwala na szybsze i łatwiejsze wypróżnienia, pozbycie się zaparć i uporczywych gazów, jak również oczyszczenie organizmu z toksyn,
 • babka płesznik wspomaga wątrobę w procesie jej oczyszczania i sprawia, że organ ten znacznie szybciej się regeneruje,
 • dzięki niej, układ trawienny działa szybciej i sprawniej, nie pojawia się zgaga, ani wzdęcia i gazy,
 • działa rewelacyjnie na zmiany skórne spowodowane łuszczycą czy trądzikiem różowatym,
 • wspiera układ odpornościowy,
 • ma wpływ na poziom złego cholesterolu we krwi i dzięki niej lepiej funkcjonuje również układ krwionośny,
 • obniża poziom glikemii u pacjentów.

Babka płesznik opinie zbiera doskonałe, ponieważ sama nie szkodzi i nie powoduje skutków ubocznych, a bardzo szybko pomaga wielu osobom w pozbyciu się poważnych problemów. Większość osób używa jej do pozbycia się toksyn i złogów kałowych ze swojego organizmu na wiosnę. Wówczas najlepiej połączyć ją z innymi roślinami oraz zmienić na jakiś czas swój tryb życia, a przede wszystkim dietę. Więcej informacji na tej stronie.

Poza tym, można ją stosować w kuracjach wspierających wątrobę. Doskonały kompleks ziołowy Hepa Vitale (babka płesznik, ostropest plamisty i czarnuszka siewna)  są pomocne nawet w leczeniu choroby alkoholowej, czy po ciężkich zatruciach tego organu.

W jaki sposób stosuje się babkę płesznik?

Większość osób wykorzystuje nasiona tej rośliny, ponieważ zachowują one najwięcej wartości. Babka płesznik nasiona opinie mają doskonałe, ponieważ można je kupić w każdym sklepie zielarskim i w sklepie ze zdrową żywnością. Jest to produkt niedrogi, który można:

 • dorzucać do sałatek,
 • posypywać nią kanapki,
 • dodawać do jogurtów i muesli,
 • mielić nasiona i zaparzać.

Babkę płesznik można popijać każdego dnia, w połączeniu z innymi ziołami lub samodzielnie. Niektórzy wykorzystują ją również w nalewkach ziołowych i octach smakowych. Jeżeli nie przekracza się znacznie odpowiedniej ilości rośliny w ciągu dnia, nie może wywołać żadnych skutków ubocznych i jest bardzo bezpieczna. Mogą wykorzystywać ją również dzieci, którym najczęściej podaje się babkę płesznik, aby wspomóc proces wypróżniania się.

Babkę płesznik można przyjmować profilaktycznie, jeżeli faktycznie pojawiają się jakieś problemy z zaparciami i gazami. Wiele osób stosuje ją latami i są bardzo zadowolone, ponieważ roślina nie rozleniwia jelit, a jedynie poprawia ich funkcję i sprawia, że czujemy się lekko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *